Používate prehliadač Internet Explorer 6, ktorý už nie je podporovaný
X
Internet Explorer 6 bol vydaný v roku 2001 a jeho posledná verzia vyšla v roku 2004. Prehliadač nepodporuje najnovšie štandardy a preto je možné, že sa Vám stránka nezobrazí správne. Používanie tohto prehliadača je aj z hľadiska Vašej bezpečnosti na internete nežiadúce.

Doporučujeme Vám nainštalovať si niektorý z moderných prehliadačov: FirefoxFirefox Google ChromeGoogle Chrome Internet ExplorerInternet Explorer OperaOpera SafariSafari
Uvedenými odkazmi sa dostanete na stránku, kde si môžete stiahnuť daný prehliadač v najnovšej verzii.

Ako na úradníkov


Ako postupovať keď si chcete vyhotoviť obrazový záznam pri jednaní s úradníkom.


Určite ste sa už stretli s neochotou alebo nekompetentnosťou úradníkov. Možno vám klamali, alebo vás posielali od jedného úradníka k druhému. Ak ste nespokojný s ich prácou, tak jediná vaša možnosť ako im dokázať ich chybu, alebo poukázať na problém a urobiť tak krok s úspešnému vyriešeniu, tak najjednoduchšou cestou je vyhotoviť si obrazový aj zvukový záznam. Jednoducho si ich natočiť na kameru.

Úradníci samozrejme zo zviku nechcú aby sa niečo o nich zverejňovalo a myslia si že sa môžu brániť zákonom na ochranu osobnosti. Avšak nevedie že ako osoby verejne činné musia strpieť zvýšenú kontrolu zo strany občanov.


Preto moja rada znie: Použite na nich túto jednoznačnú formulku, na ktorú vám nemôžu nijak oponovať.

"Výkon úradníkov nie je prejavom osobnej povahy, sú to osoby verejne činné, preto musia pri výkone strpieť zvýšenú kontrolu verejnosti. Ako aj vyhotovenie obrazového a zvukového záznamu. Vyhotovovať záznamy pri výkone verejnej moci nie je v rozpore s predpismi. A preto nemáte žiadnu moc zakázať mi vyhotovovať tento záznam. Ďalšia debata o tom, je zanedbávanie vašich pracovných povinností a bol by som rád, keby ste sa venovali tomu, kôli čomu som prišiel. "

 


Ak sa vám tento článok páčil a chcete aby sa aj ostatní dozvedeli niečo nové, dajte like, alebo nazdielajte.

Máte iný názor a chcete ho zverejniť? Diskusia je tu práve pre vás!

Vulgárnosti a reklama budú vymazané. ( * povinné)
Meno: *
E-mail: