Používate prehliadač Internet Explorer 6, ktorý už nie je podporovaný
X
Internet Explorer 6 bol vydaný v roku 2001 a jeho posledná verzia vyšla v roku 2004. Prehliadač nepodporuje najnovšie štandardy a preto je možné, že sa Vám stránka nezobrazí správne. Používanie tohto prehliadača je aj z hľadiska Vašej bezpečnosti na internete nežiadúce.

Doporučujeme Vám nainštalovať si niektorý z moderných prehliadačov: FirefoxFirefox Google ChromeGoogle Chrome Internet ExplorerInternet Explorer OperaOpera SafariSafari
Uvedenými odkazmi sa dostanete na stránku, kde si môžete stiahnuť daný prehliadač v najnovšej verzii.

Ako systém funguje


Ako systém funguje a ako by mal fungovať.

 

Dám jednoduchý príklad.

 

Bývam na ostrove a vlastním jeho polovicu, kde rastie kopec ovocia. Ty tam tiež bývaš ale si na neúrodnej pôde kde málo rastie a chceš si kúpiť odo mňa moje ovocie. Ja som král. Tak ti poviem že keď postavíš cestu, dám ti peniaze ktoré si vytlačím. Ty postavíš cestu a za peniaze čo som ti dal si kúpiš ovocie. Potom poviem aby si postavil prístav, tak za peniaze ktoré si tlačím staviaš prístav no a ty aj ostatný makáte a vôbec nemusíte platiť žiadne dane, lebo ja si tie peniaze tlačím. A pritom aj tak za ne makáte. Lebo viete že si kúpite královské zdroje. A štát má zdroje a štát si môže tlačiť peniaze , takže štát si nemusí nijaké dane vyberať. Ale kludne by som ako král mohol spraviť to, že tie peniaze vám nedám za prácu ale odteraz vám ich budem požičiavať a ešte si vypýtam dane za to že žijete na vybudovanom ostrove, pritom ste ho sami vybudovali a ja som ani nepohol prstom. Lebo už ste všetko postavili a nemáte prácu. Tak si požičiate. Takto vám požičiam 1000€ a vy my vrátilte 2000€. Lenže v obehu tých 2000€ neni. Takže jedného dňa nemáte žiadne peniaze a ešte mi dlžíte 1000€, tak vám zoberiem vaše domy. No a tento druhý spôsob tu my mámte. Nie ten prvý. Čiže cez dlhy nám berú peniaze, cez dane nám berú peniaze a preto aj keď rastie produktivita, tak sa zvyšuje chudoba. Lebo peniaze sa do obehu dostávajú cez dlh a tak ho vyčerpávajú. Namiesto toho aby ich štát prideloval za prácu, alebo ako podporu, tak ich ešte odčerpáva. No a je ťažké toto pochopiť?


Ak sa vám tento článok páčil a chcete aby sa aj ostatní dozvedeli niečo nové, dajte like, alebo nazdielajte.

Máte iný názor a chcete ho zverejniť? Diskusia je tu práve pre vás!

Vulgárnosti a reklama budú vymazané. ( * povinné)
Meno: *
E-mail: