Používate prehliadač Internet Explorer 6, ktorý už nie je podporovaný
X
Internet Explorer 6 bol vydaný v roku 2001 a jeho posledná verzia vyšla v roku 2004. Prehliadač nepodporuje najnovšie štandardy a preto je možné, že sa Vám stránka nezobrazí správne. Používanie tohto prehliadača je aj z hľadiska Vašej bezpečnosti na internete nežiadúce.

Doporučujeme Vám nainštalovať si niektorý z moderných prehliadačov: FirefoxFirefox Google ChromeGoogle Chrome Internet ExplorerInternet Explorer OperaOpera SafariSafari
Uvedenými odkazmi sa dostanete na stránku, kde si môžete stiahnuť daný prehliadač v najnovšej verzii.

Čo je to energia


Energia je prejavom hmoty

Bez hmoty nieje možné prenášať energiu. A čo je to vlastne tá energia? Energia je najjednoduchší prejav hmoty, teda jej pohyb. Energia je pohyb hmotných častíc. Pohyb častice vytvára akciu ak častica narazí do inej častice, tak nastáva reakcia, teda odovzdanie pohybovej energie.  Keď častica  letí vesmírom, tak má kinetickú energiu, ktorú pri náraze odovzdá inej častici.


Hmota a Boh? Kto bol skôr? 

Boh nieje podmienkou hmoty alebo jej pohybu, ale hmota a pohyb je podmienkou boha. Teda najskôr musela byť hmota a jej pohyb aby následne mohol vzniknúť nejaký boh, teda život. lebo ak aj nejaký boh je, aj ten musel vzniknúť len od primitívneho života k inteligentnému. Takže vlastne vôbec nemáme záruku že nejaký boh existuje. Akýkoľvek inteligentný život má schopnosť tvoriť. Preto aj my sami sa môžeme pokladať za tvorcov, teda za bohov.


Ak sa vám tento článok páčil a chcete aby sa aj ostatní dozvedeli niečo nové, dajte like, alebo nazdielajte.

Máte iný názor a chcete ho zverejniť? Diskusia je tu práve pre vás!

Vulgárnosti a reklama budú vymazané. ( * povinné)
Meno: *
E-mail: